ГАЛЕРИЈА: Цеца во Прилеп доби огромен букет свежо цвеќе, фановите останаа без зборови од нејзиниот настап

 Breaking News

ГАЛЕРИЈА: Цеца во Прилеп доби огромен букет свежо цвеќе, фановите останаа без зборови од нејзиниот настап

ГАЛЕРИЈА: Цеца во Прилеп доби огромен букет свежо цвеќе, фановите останаа без зборови од нејзиниот настап
July 20
10:42 2019

Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на нашата земја, дојдоа во градот под Марковите кули за да бидат дел од годинешното 17-то издание на „Пиво фест 2019“. Синоќа свои настапи имаа Светлана Ражњатовиќ – Цеца, Миле Кузманоски, Ален Хасановиќ и составот Кантурови. Цеца дури и доби подарок во Прилеп и тоа огромен букет свежо цвеќе. Погледнете ја галеријата во продолжение:

Забавата беше збогатена со музичката понуда од алтернативната сцена, односно Камената бина. Посетителите на годинешното издание на Пиво фест, вечерва ќе уживаат во настапите на The Hounds, Влатко Стефаноски Трио, групата Фрајле и Нокаут.

Related Articles