Вo недела нe очекува помрачување на Месечината, феномен ќе донесе големи промени за некои xopопски 3наци

 Breaking News

Вo недела нe очекува помрачување на Месечината, феномен ќе донесе големи промени за некои xopопски 3наци

Вo недела нe очекува помрачување на Месечината, феномен ќе донесе големи промени за некои xopопски 3наци
July 04
07:19 2020

Оваа недела не очекува помрачување на месечината, а освен затемнувањето, на 5 јули месечината ќе биде полна, во знак на Јарец.

Бидејќи е исто така полна месечина, емоционално чувствителните луѓе не толерираат денови пред самата полна месечина.

Јарецот е природно десетто поле на зодијакот, полето на кариерата, професијата, угледот, статусот во општеството, деловните и социјалните активности, итн.

Лунарното затемнување честопати дава емотивни проблеми, стравови, грижи, депресија, нервоза неколку дена пред затемнувањето.

Во неделата, 21 јуни, се случи затемнување на Сонцето во Ракот и ова затемнување сега е кулминација на тој настан.

Ако сте решиле да запрете нешто и да започнете во времето на затемнување на Сонцето околу 21 јуни, ова се денови кога ќе ги погледнете резултатите.

Ако таа промена била успешна, очекувајте успех во наредните денови.

Еве како ова затемнување ќе влијае на секој знак поединечно:

Јарци и Ракови, внимавајте на стресот и избегнувајте конфликти.

Ова важи и за Овен и Терезија. Лунарно затемнување најдобро ќе влијае на Бик и Девица, како и на Скорпија и Риби.

Овие 4 знаци ќе чувствуваат значително подобрување на сите полиња. Близнаците непотребно се грижат за парите и имотот.

Лавовите размислуваат за промена на работните места и се грижат за нивното здравје.

Стрелците имаат многу финансиски трошоци, но ќе има и приход.

Водолијата е оптоварена со многу животни теми, тие исто така се мачени од несоница.

Related Articles