Времето уште утре сончево, а од недела започнуваат дождови

 Breaking News

Времето уште утре сончево, а од недела започнуваат дождови

Времето уште утре сончево, а од недела започнуваат дождови
May 28
18:24 2021

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб, а вдолж Повардарието умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени.

Во Скопје, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Во недела, според најавите од УХМР, ќе преовладува облачно време, во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд кои ќе се задржат и во следните два дена.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, а температурата до средината на наредната седмица ќе биде во опаѓање. ИзворМакфакс.

Related Articles