Времето денес претпладне сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми, ќе има и појава на краткотраен дожд

 Breaking News

Времето денес претпладне сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми, ќе има и појава на краткотраен дожд

Времето денес претпладне сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми, ќе има и појава на краткотраен дожд
September 03
06:21 2019

Претпладне на истокот сончево, а кон запад со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а на крајниот запад ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Попладне на север краткотрајно ќе засилува северен ветер. УВ=7. Времето утре ќе е сончево со умерена облачност, а долж Повардарието со повремено засилен северен ветер. УВ=7. Ова се температурите во државава измерени утрово:

Related Articles