Времето денеска облачно со дожд, на места и грмежи, ова се температурите утрово

 Breaking News

Времето денеска облачно со дожд, на места и грмежи, ова се температурите утрово

Времето денеска облачно со дожд, на места и грмежи, ова се температурите утрово
May 15
07:08 2019

Според УХМР времето денеска ќе е променливо облачно со сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд, особено попладне, кога на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Минималната температура ќе биде помеѓу 7 и 12, а максималната ќе достигне од 16 до 23 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне со краткотраен пороен дожд и грмежи. Т-ра:10/20 степени. Ова се температурите во Македонија измерени утрово:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles