Временска прогноза за денес и утре: Спремете се за пороен дожд со грмежи, а на места и невреме со град

 Breaking News

Временска прогноза за денес и утре: Спремете се за пороен дожд со грмежи, а на места и невреме со град

Временска прогноза за денес и утре: Спремете се за пороен дожд со грмежи, а на места и невреме со град
August 25
06:42 2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град. УВ=7.

Времето утре претпладне ќе биде сончево, попладне со локален пороен дожд и грмежи.. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=7.

До вторник (27.08.) во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Од среда времето ќе биде стабилно и суво со слаб до умерен ветер од југоисточен правец

Related Articles