Временска најава за оваа недела, врнежи од дожд особено во овие делови

 Breaking News

Временска најава за оваа недела, врнежи од дожд особено во овие делови

Временска најава за оваа недела, врнежи од дожд особено во овие делови
October 07
07:42 2019

Времето денес ќе е претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 11, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје, променливо облачно, попладне со повремен дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 15 степени.

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, во раните утрински часови со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Потоа во наредните денови температурата на воздухот ќе биде во пораст

Related Articles