ФОТО: На овие места врнеше дожд, а ова е прогнозата вечерва за времето

 Breaking News

ФОТО: На овие места врнеше дожд, а ова е прогнозата вечерва за времето

ФОТО: На овие места врнеше дожд, а ова е прогнозата вечерва за времето
May 12
17:53 2019

Како што најавија метеоролозите, попладнево започна дождовите во Македонија. Во Скопје се забележани врнежи од дожд и силен ветер. Метеоролозите предупредија и на можни излевања поради обилните врнежи. Вонредни седници имаа кризниот штаб на Град Скопје и ДСЗ. Погледнете низ кои градови низ Македонија започнаа дожовите кај 16 часот:

А вечерва температурите во Македонија се:

Related Articles