Пpеcвpт на вpемето: Вpеменска пpогноза до петок

 Breaking News

Пpеcвpт на вpемето: Вpеменска пpогноза до петок

Пpеcвpт на вpемето: Вpеменска пpогноза до петок
September 16
07:22 2019

Времето денес ќе е претежно сончево и топло со слаб променлив ветер. Утре вторник, времето ќе е претежно сончево и натпросечно топло.

Во среда времето ќе се движи со минимална температура: 7°C до 16°C, максимална температура: 29°С до 35°C Сончево со умерена облачност и топло. Во северните делови попладне ќе дува умерен северен ветер.

Во четврток времето ќе се движи со минимална температура: 8°C до 17°C Максимална температура: 20°C до 28°C Променливо облачно и значително посвежо, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд.

Во петок времето ќе се движи со минимална температура: 9°C до 15°C Максимална температура: 16°C до 25°C Претпладне променливо облачно со локален дожд, попладне облачноста ќе се нмали. Ќе биде свежо и ветровито со умерен до засилен северен ветер.

Related Articles