Во последните 24 часа од коронавирусот се тестирани 3007 граѓани, а регистрирани нови случаи се 43

 Breaking News

Во последните 24 часа од коронавирусот се тестирани 3007 граѓани, а регистрирани нови случаи се 43

Во последните 24 часа од коронавирусот се тестирани 3007 граѓани, а регистрирани нови случаи се 43
June 02
20:37 2021

Во последните 24 часа се направени 3.007 тестирања, а регистрирани се 43 нови случаи на коронавирусот од: Скопје – 24• Куманово – 5• Битола и Охрид – по 3• Прилеп, Тетово и Кичево – по 2• Гевгелија и Виница – по 1.

Пријавени се вкупно 6 по инат и лица: 2 лица од Скопје (67г и 86г) и по едно лице од Битола (79г), Куманово (81г), Тетово (73г) и Велес (66г).

Досега во земјата се направени вкупно 802.272 тестирања на коронавирусот.

Вкупната бројка накоронавирусотдијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епиде мијата изнесува 155.345, бројката на оздраве ни пац иенти е 148.846, на п чина ти е 5.429, а бројот на активни случаи изнесува 1.070

Related Articles