Вонредна прогноза од УХМР: Силно невреме се приближува кон нас, дожд до 50 литри по м2

 Breaking News

Вонредна прогноза од УХМР: Силно невреме се приближува кон нас, дожд до 50 литри по м2

Вонредна прогноза од УХМР: Силно невреме се приближува кон нас, дожд до 50 литри по м2
May 13
06:25 2019

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд. Врнежитт на некои места во земјава ќе достигнат и до 50 литри на метар квадратен. Утринските температури на воздухот ќе се движат од 6 до 14 степени, додека дневните температури на воздухот ќе се движат во интервал од 10 до 22 степени. И во текот на наредните денови невреме. Ова се утринските температури:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles