ВМРО победи во 43 општини, а СДСМ во 37

 Breaking News

ВМРО победи во 43 општини, а СДСМ во 37

ВМРО победи во 43 општини, а СДСМ во 37
May 06
06:46 2019

Ова се резултатите по општини за вториот круг од претседателските избори во Македонија.

По преброени 97,67 отсто од гласовите Пендаровски освоил 51,85 проценти или 422.282 гласа, а неговиот противкандидат Гордана Силјановска Давкова 44,56 отсто или 362.907 гласови.

Related Articles