Вилма Русковска почестена од предлогот на премиерот Заев таа да го води новото ЈО

 Breaking News

Вилма Русковска почестена од предлогот на премиерот Заев таа да го води новото ЈО

Вилма Русковска почестена од предлогот на премиерот Заев таа да го води новото ЈО
July 20
07:42 2019

Вилма Рускоска вели дека е чест што е предложена да го води новото Јавното обвинителство за организиран kpиминал и висока kopупција.

Чест е во секој случај за кој било обвинител, така и за мене тоа што го предложи премиерот, но мислам дека е премногу рано и за честитки и за што било друго затоа што сепак тоа е Предлог-закон кој треба да оди во собраниска процедура.

Може да има многу амандмани и не знаеме конечната верзија на тој закон како ќе излезе од Собранието, вели Рускоска за емисијата Код.

Интервјуто на Русковска ќе се емитува денес, дел беше пренесен синоќа во дневникот на ТВ Телма.

Related Articles