ВИДЕО: Секоја чест, за Лени Кравиц нема „Северна“, само Македонија

 Breaking News

ВИДЕО: Секоја чест, за Лени Кравиц нема „Северна“, само Македонија

ВИДЕО: Секоја чест, за Лени Кравиц нема „Северна“, само Македонија
May 02
21:20 2019

Светската музичка ѕвезда Лени Кравиц пред утрешниот концерт во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје се прошета низ центарот на градот и низ Стара чаршија, а тоа го овековечи во видео постирано на неговите профили на социјалните мрежи, во кое земјата ја именува само како Македонија.

„Скопје, Македонија, Стара чаршија. Прекрасен ден со средби со прекрасни луѓе.#ТукаЗаЉубов“, напиша легендарниот пејач, текстописец и продуцент со продадени околу 38 милиони албуми.

Именувањето на државата како Македонија, а не со додавката „Северна“, предизвика лавина реакции кај грчките корисници на социјалните мрежи.

Related Articles