ВИДЕО: Регионот зафатен со невреме од дожд и град со големина на орев

 Breaking News

ВИДЕО: Регионот зафатен со невреме од дожд и град со големина на орев

ВИДЕО: Регионот зафатен со невреме од дожд и град со големина на орев
May 20
07:48 2019

Во текот на вчерашниот ден главниот град на Србија го зафати силно невреме. Дожд, град со големина на орев, ветер и грмотевици го погоди Белград. Невремето го парализираше сообраќајот во Србија а беше и причина да се прекинат неколку фудбалски натпревари кои се играа во вечерните термини.

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles