ВИДЕО: Раде Шербеџија откри која македонска песна и ја пee на увo на Aнџeлина Џoли

 Breaking News

ВИДЕО: Раде Шербеџија откри која македонска песна и ја пee на увo на Aнџeлина Џoли

ВИДЕО: Раде Шербеџија откри која македонска песна и ја пee на увo на Aнџeлина Џoли
March 05
19:40 2020

Интервју на холивудската екс-ју ѕвезда Раде Шербеџија за популарниот магазин Бекстејџ. Раде деновиве беше гостин во Македонија, па неговото присуство во македонската престолнина го искористи естрадниот магазин Бекстејџ за интервју со големиот актер, кој што зборуваше за својата кариера, семејство, новиот албум но и за носталгијата за Југославија. Тој во еден момент во интервјуто раскажува како со Анџелина си потпевнувале хрватски шансони, но исто така раскажува дека на Анџелина и се допаѓа македонската музика, а најмногу песната која и ја пеел Раде Шербеџија, македонската Елено ќерко Елено, која е навистина прекрасна песна. Погледнете го видеото во продолжение:

Related Articles