ВИДЕО: Путин знае да биде и кавалер, еве како го честиташе 8-ми март

 Breaking News

ВИДЕО: Путин знае да биде и кавалер, еве како го честиташе 8-ми март

ВИДЕО: Путин знае да биде и кавалер, еве како го честиташе 8-ми март
March 08
21:59 2020

Претседателот на Русија, Владимир Путин им го честиташе 8-ми март, Меѓународниот ден на жената, на сите дами, но неговите зборови беа дека руските жени се најдобри на светот. Овој ден секогаш е исполнет со радост, цвеќе, подароци и искрени, срдечни чувства. Денес ние мажите им го честитаме празникот на нашите мајки, сопруги, ќерки, пријателки и колешки, кажал првиот човек на Руската Федерација. Путин исто така додал и дека им се даваат посебни признанија на сите жени кои се посветуваат на мајчинството и му подаруваат на светот нов, неповторлив живот. Неговото видео обраќање во продолжение:

Related Articles