ВИДЕО: Пратеничка вози комбе без таблици и џандарите ја пуштија ради имунитетот, a Апасиев на проверка

 Breaking News

ВИДЕО: Пратеничка вози комбе без таблици и џандарите ја пуштија ради имунитетот, a Апасиев на проверка

ВИДЕО: Пратеничка вози комбе без таблици и џандарите ја пуштија ради имунитетот, a Апасиев на проверка
July 03
21:28 2021

Додека лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, го стопираат со алфата на автопат, му прават разни проверки и го задржуваат, да се потсетиме на експратеничката од редовите на СДСМ, Лидија Димова која што беше сопрена од полицијата на кратко во 2016 година, каде како што кажува она, се повикала на пратеничкиот имунитет и веднаш ја пуштиле. Лидија во видеото вози комбе кое се вози со C категорија и е без таблици и според ознаките позади најверојатно е од увоз. Видео од НОВА ТВ во продолжение:

Related Articles