ВИДЕО: Познатиот македонски актер се ожени, а свадбата ја направија надвор од Македонија

 Breaking News

ВИДЕО: Познатиот македонски актер се ожени, а свадбата ја направија надвор од Македонија

ВИДЕО: Познатиот македонски актер се ожени, а свадбата ја направија надвор од Македонија
August 11
11:16 2020

Жарко Димоски, младиот познат македонски актер од Театар Комедија, реши официјално да заплива во брачните води со неговата свршеница, а сега сопруга Андреа Јосифова. Венчавката на Жарко и Андреа се случи вчера, во Ровињ, Хрватска во кругот на најблиските членови и пријатели почитувајќи ги правилата и препораките за заштита од коронавирусот. Жарко преку социјалните мрежи се пофали дека веќе е женет човек. Имено, тој објави кратко видео со сопругата, а во описот напиша: Официјално е. Среќата само што започна. Љубов. 10.08.2020, kaде постави и видео запис, во продолжение:

Related Articles