ВИДЕО: Паѓаат гpaнати околу него, а тој ја пее победничката песна на Евровизија

 Breaking News

ВИДЕО: Паѓаат гpaнати околу него, а тој ја пее победничката песна на Евровизија

ВИДЕО: Паѓаат гpaнати околу него, а тој ја пее победничката песна на Евровизија
May 16
19:56 2022

Cе појави видео снимка на социјалните мрежи од украински војник од фабриката Азовстал, кој ја пееше песната „Стефанија“, која победи на Евровизија, додека паѓаа гpaнатиоколу него. Дејли Мејл прв ја објави веста, а може да се слушнат стиховите кои ги пее украинскиот војник за време на на падите. Војниците во Азовстал се последно место на отпор во Мариупол, откако Русите го освоија градот. Видео:

Related Articles