Видео од моментот кога Талат Џафери кажа Република Македонија, одма му реплицираа пратениците и новите министри

 Breaking News

Видео од моментот кога Талат Џафери кажа Република Македонија, одма му реплицираа пратениците и новите министри

Видео од моментот кога Талат Џафери кажа Република Македонија, одма му реплицираа пратениците и новите министри
August 31
19:39 2020

Интересни работи се случуваат во македонското Собрание, така додека Претседателот на Собранието, Талат Џафери читаше за заклетвата, а пратениците од власта повторуваа, меѓу кои и новите министри и премиери, тој прочита Република Македонија, каде веднаш беше поправен со Република Северна Македонија. Видеото брзо се прошири на социјалните мрежи, погледнете го во продолжение моментот од тој дел:

Related Articles