ВИДЕО: Новинарот Фуркан Салиу го има прашањето на денот кое буди чуства кај секого од нас

 Breaking News

ВИДЕО: Новинарот Фуркан Салиу го има прашањето на денот кое буди чуства кај секого од нас

ВИДЕО: Новинарот Фуркан Салиу го има прашањето на денот кое буди чуства кај секого од нас
July 25
20:54 2019

Новинарот на Клан ТВ, Фуркан Салиу упати прашање до еврокомесарот Јоханес Хан, а во своето прашање тој ја изрази разочараноста за Европските интеграции на земјата кои засега се без успех и покрај промената на уставното име. Тој го праша: Што би му кажале на еден млад македонски граѓанин кој ја има изгубено довербата во Европската Унија и си вели еве ни го сменија името, а не ни дадоа ниту датум за преговори со ЕУ. Граѓанин кој што е иморен гледајќи ги своите родители како трпат неправди, живеат без нормални примања и е уморен да чека подобро утре и сака што побрзо да си замине од овде, запраша Салиу каде видео запис објави и на својот фејсбук профил каде вели дека го расплакал премиерот:

Related Articles