ВИДЕО: Не само во Грција, невpeме и во Италија, улиците се реки, а водата носи автомобили

 Breaking News

ВИДЕО: Не само во Грција, невpeме и во Италија, улиците се реки, а водата носи автомобили

ВИДЕО: Не само во Грција, невpeме и во Италија, улиците се реки, а водата носи автомобили
July 11
20:27 2019

Италијанското крајбрежје во средата беше погодено од силно невpeме, кое корнеше дрва од корен. Градот кој паѓал, нанел големи штeти врз автомобилите, кршејќи им ги шофершајбните и прозорите, а оштетил и кров од зграда. Како што пишуваат тамошните медиуми, улиците се претврени во реки. Погледнете го видеото од невремето во Италија:

Коментари

Њуз24 се оградува од коментарите на содржините

Related Articles