ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот има ѕвep од јахта – Безос плови со својата Летечка лисица низ Турција

 Breaking News

ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот има ѕвep од јахта – Безос плови со својата Летечка лисица низ Турција

ВИДЕО: Најбогатиот човек на светот има ѕвep од јахта – Безос плови со својата Летечка лисица низ Турција
August 07
07:14 2019

Најбогатиот човек на светот, основачот на „Амазон“, Џеф Безос летово за прв пат заплови со својата луксузна јахта „Летечката лисица“. Безос во моментов се наоѓа на едно од популарните турски летувалишта. Светските медиуми пишуваат дека Безос за неа потрошил 400 милиони долари. Суперјахтата е долга 136 метри и може да прими 22 гости. Има 54 члена на екипажот, 36 кабини за гостите, вклучувајќи 11 ВИП кабини и четири палуби на бродот, базен од 12 метри и писта за хеликоптер.

Related Articles