ВИДЕО: Мицкоски му држи лекција на Заев, а тој го гледа со очите

 Breaking News

ВИДЕО: Мицкоски му држи лекција на Заев, а тој го гледа со очите

ВИДЕО: Мицкоски му држи лекција на Заев, а тој го гледа со очите
July 01
07:16 2020

Кратка лекција му држи Мицкоски на Заев во синоќешниот говор на ТВ24, каде ги објаснува своите ставови за Гоце Делчев, како и за името. Мицкоски објави кратко видео од делот, каде што напиша: Новото име на државата е доказ за срамот и капитулацијата на Заев, пишува Мицкоски каде објави и видео во продолжение:

Related Articles