ВИДЕО: Македонски актер среде ноември скокна во Охридското Езеро

 Breaking News

ВИДЕО: Македонски актер среде ноември скокна во Охридското Езеро

ВИДЕО: Македонски актер среде ноември скокна во Охридското Езеро
November 13
07:48 2019

Еден од најпознатите и најуспешни актери на нашето поднебје, познат по мега-проектот со кој израснаа генерации, „Македонски Народни Приказни“, Владо Дојчиноски среде ноември скокна во Охридското езеро. Актерот скокна во езерот поради потребите на снимањето на спотот на пејачот Ѓоко Јовиќ Ѓоко Јовиќ се вклучи во живо на Фејсбук и заедно со актерот упати поздрав до сите кои што следат, а притоа најави дека се пушта за да презентира на јавноста мал сегмент од приказната во спотот. Погледнете го видеото:

Related Articles