ВИДЕО: Куќа стара 255 години пренесена преку река, преселбата чинела милион долари, куќата е тешка 400 тони

 Breaking News

ВИДЕО: Куќа стара 255 години пренесена преку река, преселбата чинела милион долари, куќата е тешка 400 тони

ВИДЕО: Куќа стара 255 години пренесена преку река, преселбата чинела милион долари, куќата е тешка 400 тони
September 28
19:48 2019

Куќа тешка 400 тони е пренесена преку реката Тред Ејвон од градот Истон до Квинстаун, пренесуваат американските медиуми. Куката е стара 255 години а поминала 80 километри на сплав, а селидбата чинела еден милион долари. Историскиот дом Галовеј се наоѓа во Истон уште од моментот кога е изградена во 1764 година за тогашната ново-брачна двојка Вилијам и Хенриета Марија Николс, пренесува Фокс Балтимор. Видео како изгледаше преселбата:

Related Articles