ВИДЕО: Ковачевски си се изнасмеа оти му рекоја западна Бугарија пред дипломатите

 Breaking News

ВИДЕО: Ковачевски си се изнасмеа оти му рекоја западна Бугарија пред дипломатите

ВИДЕО: Ковачевски си се изнасмеа оти му рекоја западна Бугарија пред дипломатите
June 11
12:44 2022

Еди Рама се вмеша во ракувањето на германскиот канцелар Олаф Шолц со премиерот Димитар Ковачевски, на самитот на ЈИЕУ вчера со недипломатска шега. Албанскиот премиер не претстави како идната „Западна Бугарија“, а македонскиот премиер Ковачевски се смееше. Видео од моментот во продолжение:

Related Articles