ВИДЕО: Како изгледаше земјотресот на Крит, големи бранови колку куќа

 Breaking News

ВИДЕО: Како изгледаше земјотресот на Крит, големи бранови колку куќа

ВИДЕО: Како изгледаше земјотресот на Крит, големи бранови колку куќа
November 27
21:33 2019

Снимени се видео снимки во моретно за време на силен земјотрес, кој утрово во 8:23 часот ја погоди Грција,а епицентарот на потресот со јачина од 6,2 степени според Рихтер, бил во близина на островот Крит. На социјалните мрежи по вестите од земјотресот се појави и видео од морето во моментот на земјотресот. Видео:

Related Articles