ВИДЕО: Ечеше песната Македонско девојче на концертот на Андре Риу

 Breaking News

ВИДЕО: Ечеше песната Македонско девојче на концертот на Андре Риу

ВИДЕО: Ечеше песната Македонско девојче на концертот на Андре Риу
June 07
16:34 2019

Македонско девојче ечеше синоќа на концерот на мегапопуларниот диригент и виртуоз на виолина Андре Риу кој настапи во Вип aрената „Борис Трајковски“ во Скопје. Во полна сала, со расположена публика се одржа енергичен концерт, кој траеше повеќе од два часа. Пееја арии од опери, „Ода на радоста“, италијански, германски, руски песни. „Радецки марш“, „На убавиот син Дунав“, а на крајот воодушевија со изведбата на „Македонско девојче“. Видео:

Related Articles