ВИДЕО: Еве како реагираа англичаните на оставката на Tеpеза Mеј

 Breaking News

ВИДЕО: Еве како реагираа англичаните на оставката на Tеpеза Mеј

ВИДЕО: Еве како реагираа англичаните на оставката на Tеpеза Mеј
May 25
21:17 2019

Сега веќе поранешната британска премиерка Тереза Меј објавила датум кога ќе даде оставка, а тоа е 7 јуни. Тоа ќе покрене „трка“ за нов лидер, кој веројатно ќе инсистира на одлучување за договорот за Брегзит. Меј во емотивна изјава рекла дека направила се што можела да се испочитува резултатот од референдумот од 2016 година. Гостите во еден од британските пабови го гледале во живо обраќањето на британската премиерка, а еве како изгледала нивната реакција:

Related Articles