ВИДЕО: Големо невpeме проследено со дожд и град го зафати поголемиот дел од Франција

 Breaking News

ВИДЕО: Големо невpeме проследено со дожд и град го зафати поголемиот дел од Франција

ВИДЕО: Големо невpeме проследено со дожд и град го зафати поголемиот дел од Франција
June 05
18:58 2022

Невремето со дожд и град што зафати поголем дел од Франција, оштети лозја и принуди илјадници излетници да бараат засолниште. Во Париз саботните настапи на музичкиот фестивал беа откажани поради лошите временски услови, а речиси 40.000 посетители на концертот беа замолени да го напуштат концертниот простор во шумата Вансена на периферијата на главниот град. ИзворПрес24Видео:

Related Articles