ВИДЕО: Врнежи од cнег на Плетвар и Стража, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

 Breaking News

ВИДЕО: Врнежи од cнег на Плетвар и Стража, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

ВИДЕО: Врнежи од cнег на Плетвар и Стража, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено
March 15
18:15 2020

од Авто Мото сојузот на Македонија известуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Се бележат врнежи од снег со умерен интензитет на Старжа и Плетвар кој не се задржуваат на коловозот и се расчистуваат од дежурните екипи на Македонија пат. Снег врне и на Попова Шапка. Во продолжение видео во кое се гледа состојбата на патот кога врнежите од снег се со поголем интензитет, видео:

Related Articles