ВИДЕО: Водопади во Скопје после cилното невpeме денеска, улиците преплавени, а автомобилите едвај се движат

 Breaking News

ВИДЕО: Водопади во Скопје после cилното невpeме денеска, улиците преплавени, а автомобилите едвај се движат

ВИДЕО: Водопади во Скопје после cилното невpeме денеска, улиците преплавени, а автомобилите едвај се движат
August 25
17:43 2020

Денеска во главниот град имаше cилното невpeме кое започна попладнево, поплави дел од улиците во Скопје. Курир.мк објави видео од скопската општина Карпош, на кое се гледа дека поради поплавените улиците автомобилите едвај се движат. На еден дел според видео снимката се гледа и како се формираат природни водопади кои се леат низ улицата. Иста е ситуацијата и во населбите Нерези, Жданец, Трнодол и Тафталиџе. Видео:

Related Articles