ВИДЕО: Анетa Молика возврати на нeгaтивнитe коментари, ја запеа Proud од Тамара

 Breaking News

ВИДЕО: Анетa Молика возврати на нeгaтивнитe коментари, ја запеа Proud од Тамара

ВИДЕО: Анетa Молика возврати на нeгaтивнитe коментари, ја запеа Proud од Тамара
July 23
19:08 2019

Македонската пејачка која поседува еден од најдобрите женски гласови во земјава, Анета Мицевска познатаа како Анета Молика, ја запеа песната „Proud“ која Тамара Тодевска ја изведе на евровизиската сцена. Но, пејачката доби критики дека нее пее во живо, па одлучи да ги демантира тие шпекулации. На Фејсбук страната на Група Молика беше објавена снимка од нејзината изведба. „Пред некое време на еден наш настап нашето славејче Анета ја испеа песната „Proud“ во живо, па од тука имаше многу позитивни ама имаше и негативни коментари кои тврдеа дека не е во живо, па дека пее Тамара итн. Бевме приморани да ви докажеме дека Анета не пее на „плејбек“. Поздрав“, стои во опис на видеото. Слушнете и уживајте:

Related Articles