Вечерва познат уште еден кандидат за градоначалник на скопска општина од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

 Breaking News

Вечерва познат уште еден кандидат за градоначалник на скопска општина од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Вечерва познат уште еден кандидат за градоначалник на скопска општина од редовите на ВМРО-ДПМНЕ
September 09
20:48 2021

Тимчо Муцунски, Актуелниот пратеник ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник во скопската општина аеродром на претстојните локални избори. Тој за главен ривал во Аеродром ќе го има Александар Филиповски, дипломиран економист и поранешен пратеник, како кандидат на СДСМ. Левица, пак, најави дека во Аеродром ќе оди со Весна Кираџиева, дипломиран криминалист и атлетски репрезентативец. Извор24.мк.

Related Articles