Вечерва не чека многу ладна ноќ – Tемпературите низ Македонија

 Breaking News

Вечерва не чека многу ладна ноќ – Tемпературите низ Македонија

Вечерва не чека многу ладна ноќ – Tемпературите низ Македонија
December 05
23:29 2019

Денес кон крајот на денот и утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Потоа во наредните два дена ќе биде стабилно, а по котлините во понеделник ќе биде магливо и постудено. Нови врнежи од дожд и снег на планините се очекуваат во вторник. Ова се температурите измерени вечерва во Македонија:

Related Articles