Вака се чисти рѓата окулу прозорите или др. место, една капка од ова домашно средство ќе ви помогне

 Breaking News

Вака се чисти рѓата окулу прозорите или др. место, една капка од ова домашно средство ќе ви помогне

Вака се чисти рѓата окулу прозорите или др. место, една капка од ова домашно средство ќе ви помогне
May 09
10:34 2019

На домаќинките секогаш добро им доаѓаат корисни трикови кои ќе им го олеснат чистењето на домот, а денес ви носиме одличен совет како брзо и ефикасно да ги исчистите рамките на прозорите.

Ставете сода во рамката на прозорот, а особено обрнете внимание на тешко достапните места.

Потоа додадете малку оцет, па набрзо ќе се појават меурчиња, што е добар знак.

Оставете 10-15 минути, а содата и оцетот ќе ја отстранат секоја нечистотија.

Потоа прозорите само пребришете ги со хартиени марамчиња.

Related Articles