Браво македонци, Урсула твитна на кирилица каде напиша: Ве сакаме во ЕУ – Ви благодарам

 Breaking News

Браво македонци, Урсула твитна на кирилица каде напиша: Ве сакаме во ЕУ – Ви благодарам

Браво македонци, Урсула твитна на кирилица каде напиша: Ве сакаме во ЕУ – Ви благодарам
July 14
20:56 2022

Иднината на вашата земја е во Европската Унија, а Европа не е цела без Северна Македонија. Ве сакаме во ЕУ! Ви благодарам, ова го објави на својот Твитер профил претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен. Таа објави и видео снимка од дел од нејзиното денешно обраќање во македонското Собрание, на седницата на која се разгледуваше Информацијата околу францускиот предлог, видео:

Related Articles