Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

 Breaking News

Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа
December 01
20:56 2020

Игор Џамбазов, македонскиот шоумен се огласи преку својот инстаграм профил и реши да ги расчисти недоразбирањата со Бугарија, па во свој стил му врати на Каракачанов. Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, а Каракачанов е Македонец кој зборува бугарски јазик, напиша Џамбазов кој не можеше да го премолчи негирањето на Македонскиот јазик и нација од страна на Бугарите.

Related Articles