Ако падне Талат Џафери, паѓа Владата, велат од опозицијата

 Breaking News

Ако падне Талат Џафери, паѓа Владата, велат од опозицијата

Ако падне Талат Џафери, паѓа Владата, велат од опозицијата
May 16
11:02 2022

Ако падне Талат Џафери паѓа владата, затоа Ковачевски прави будала од себе и не смее да го осуди дивеењето во собрание.

Вака реагираат утринава од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во соопштение испратено рано до медиумите.

Ковачевски е толку уплашен од Џафери што вчера мораше да гледа и фудбал со него, само за да покаже пред јавноста дека стои зад Џафери, и да го понесе срамот врз себе.

До кога Ковачевски ќе продолжи да прави будала од себе за да не му излезе ДУИ од влада? Сите го слушнаа Талат Џафери како пцуе вработени во собранието и врши мобинг врз нив, само Ковачевски едвај чека јавноста да заборава на случајот, за да не мора да го осуди Џафери и да не му се налути ДУИ.

Ковачевски само за да остане на власт е спремен да премолчи се, па дури и малтретирањето на вработените во собранието од страна на Џафери“, се наведува во соопштението на најголемата опозициска па тија.

Оттаму велат дека Ковачевски бил спремен на се, па дури и да се слика, како што велат, со примитивецот од Форино, додека цела јавност се згрозува, само да поседи уште некој ден во фотелјата во влада.

Ковачевски е срам за државата исто колку и Џафери, затоа што за власт е спремен да жртвува десетина човечки судбини и да ги остави луѓето да бидат шиканирани од Џафери“, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Related Articles