Во Центар: Битка на грците и бугарите на територијата на Р. Македонија, веќе има победник

 Breaking News

Во Центар: Битка на грците и бугарите на територијата на Р. Македонија, веќе има победник

Во Центар: Битка на грците и бугарите на територијата на Р. Македонија, веќе има победник
November 19
21:39 2017

Веќе на повидок е нов договор со Бугарија, долгогидишната битка помеѓу Грција и Бугарија, на територијата на Република Македонија, изгледа ќе има крај каде победник ќе е Бугарија.

Грешката што во минатото бугарските власти ја направија и дозволија на Грција да влезе економски во Македонија, а можеа и тие, со самата помисла дека тој што ја „контролира“ економски Македонија, тој има и политичко влијание, не можеа да се помират, но во овој момент шо се случува, гледајте ја емисијата „Во Центар“ со Васко Ефтов(19.11.2017) за нештата да станат по јасни:

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment