ВО СЕЌАВАЊЕ: Последното видео од гостувањето на Калина во „Утринска на Телма“

 Breaking News

ВО СЕЌАВАЊЕ: Последното видео од гостувањето на Калина во „Утринска на Телма“

ВО СЕЌАВАЊЕ: Последното видео од гостувањето на Калина во „Утринска на Телма“
February 13
20:15 2018

Ве потсетуваме на последното гостување на планинарката Калина Велевска во „Утринска на Телма“ во која говореше за планинските предизвици и освојувањето на 12. врвови.

За потсетување, Калина и Александар загинаа на Планината Кајмакчалан на 100 метри од Македонската граница.

Телата беа пронајдени по спасувачката акција од страна на противпожарната служба во Грција.

Во продолжение разговорот во целост:

Related Articles