Во Белгија украден камион преполн со експлозив – Цела Европа во паника

 Breaking News

Во Белгија украден камион преполн со експлозив – Цела Европа во паника

Во Белгија украден камион преполн со експлозив – Цела Европа во паника
January 23
16:53 2018

Кампион со приколка и повеќе од 34 илјади литри експолозивен материјал е украден во Белгија, што предизвика паника во Европа.

Интерпол објави аларм по кражбата на материјалот кој се користи за правење бомби.

Предупредувањето е издадено до сите европски полиции.

Камионот е украден во саботата, имал регистерски таблички 1-QEB-708, но нема многу информации за инцидентот.

„Мирор“ пишува дека се информирани граничните полиции во Луксембург, Белгија, Холандија, Германија, Италија и Франција.

 

Related Articles