УРНЕБЕСНО ! ДЕЦАТА ИСКРЕНО ЗБОРУВААТ ЗА ТРАМП: Тој е супер, има кул коса и го спаси светот од хармонија (Видео)

 Breaking News

УРНЕБЕСНО ! ДЕЦАТА ИСКРЕНО ЗБОРУВААТ ЗА ТРАМП: Тој е супер, има кул коса и го спаси светот од хармонија (Видео)

УРНЕБЕСНО ! ДЕЦАТА ИСКРЕНО ЗБОРУВААТ ЗА ТРАМП: Тој е супер, има кул коса и го спаси светот од хармонија (Видео)
January 23
22:36 2018

Познатиот американски водител и комичар Џими Кимел доби идеа да побара мислење од децата за претседателот на САД Доналд Трамп.

Новинарката ги прашуваше децата како се покажа Трамп во првата година претседателствување, а одговорите се урнебесни.

“Одлично… Го спаси светот… од хармонија”, одмерено одговори едно момче. Од друга страна, малата афроамериканка е одлучна: “Сака да изгради ѕид на границата со Мексико, а јас сакам да одам таму”.

На прашањето: “На што прво помислуваш кога ќе слушнеш Доналд Трамп”, едно момче одговори “мали прсти и ситно лице”. Друго дете одговори дека Трамп мора да престане да и се заканува на Северна Кореја, а на прашањето зошто, момчето потенцираше: ” Не сакам да ме погоди нуклеарна бомба”.

“Тој има кул коса, но мојата е подобра”, е можеби најинтересниот одговор кој го доби водителката.

Related Articles