Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)

 Breaking News

Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)

Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)
July 25
13:22 2016

Ал џезира Турк објави снимка од полициска акција на истанбулскиот аеродром на 15 јули, денот на обидот за државен удар во Турција, за заробување на загороворниците на ударот, кои ја имале заземено аеродромската кула.

Полициската операција се одвивала во кулата на аеродромот Ататурк во Истанбул, каде што требало да слета авионот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Заговорниците ја имале заземено кулата, а на снимката се гледа акцијата со која таа е вратена во рацете на властите.

Related Articles