Трагедија во Скопје: Со џип прегазени двајца пешаци, помладиот (23) почина на место

 Breaking News

Трагедија во Скопје: Со џип прегазени двајца пешаци, помладиот (23) почина на место

Трагедија во Скопје: Со џип прегазени двајца пешаци, помладиот (23) почина на место
December 02
10:39 2017

Вчера во 18.42 часот во Скопје на ул.„Јадранска магистрала“, патничко моторно возило „Ланд Крузер“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Н.Ј.А.М.(58) од село Орман удрило во пешаците А.Н.(23) од Гостивар и З.А.(68) од село Дебреше, гостиварско.

Истите биле пренесени во Градска општа болница “8-ми Септември“ каде во 19.20 часот од страна на доктор била констатирана смрт кај А.Н. додека кај З.А. се констатирани телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Трагедија во Скопје: Прегазени двајца пешаци, помладиот (23) почина на место

Related Articles