Teшка сообраќајка го блокираше патот Ресен – Охрид

 Breaking News

Teшка сообраќајка го блокираше патот Ресен – Охрид

Teшка сообраќајка го блокираше патот Ресен – Охрид
December 08
21:19 2017

Поради сообраќајна незгода  кај местото Крушје, сообраќајот на патниот правец Ресен – Охрид е во прекин во двата правца за сите видови на возила.

Информира Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот е во прекин од 20:30 часот.

Полицијата работи на утврдување на причините.

Related Articles