Супер изненадување од Wizz Air за патниците од Македонија

 Breaking News

Супер изненадување од Wizz Air за патниците од Македонија

Супер изненадување од Wizz Air за патниците од Македонија
November 24
12:26 2017

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, објави специјална промоција PINK FRIDAY, нудејќи 20% * намалување на сите летови резервирани денес, 24 ноември, до полноќ.

Патниците ќе можат да уживаат во деновите на попуст во текот на годината и да резервираат ново патување до некоја од нивните омилени дестинации со денешниот PINK FRIDAY. 

WIZZ е сигурен дека сите патници можат да резервираат карти за специјално“бегство” со 20%намалување на сите летови до сите дестинации.

Сите нестрпливи патници кои ги планираат своите следни празници за претстојната сезона, можат да изберат било која од28те дестинации достапни на Wizz Air мрежата. 

За оние кои планираат одмор од градот, WIZZ мрежата нуди многу возбудливи дестинации како што се:

Рим, Берлин, Париз, Стокхолм или Брисел.

За прв пат во авиокомпанијата–WIZZ АIR го нарече PINK FRIDAY, што одговара на дизајот на авионот – промоцијата се однесува на било кој лет, во било кое време.

Поустот ќе заврши во петок, 24 ноември, во 11:59 часот изутрина, па сите патници се охрабруваат да ги искористат овие супер-ниски цени.

Related Articles