Страшна сообраќајка во Москва – Загина возачот на Путин со 40 год. искуство! (ВИДЕО)

 Breaking News

Страшна сообраќајка во Москва – Загина возачот на Путин со 40 год. искуство! (ВИДЕО)

September 06
15:59 2016

Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски. Во страшна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесува The Sun.

Сообраќајката ја предизвикал Мерцедес кој изгубил контрола и влетал во BMW-то на Путин. Од силниот удар автомобилот се преполовил а возачот загинал на самото место.

Related Articles